Marcin Zaremba

Kierownik IT

Absolwent Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Kończył też studia doktoranckie i był asystentem na tym samym wydziale. Obecnie związany projektowo z Wudziałem Fizyki UW. Jako kierownik ds. IT Marcin odpowiada za wszelkie systemy oraz rozwiązania technologiczne w Agencji MAart. Jako fizyk specjalizuje się w systemach kontrolno-pomiarowych i akwizycji danych; współpracował także przy projektach badawczych ALICE w CERN i "Pi of the Sky".

Przed podjęciem współpracy z MAart w roku 2003 Marcin przez wiele lat był administratorem systemów – dlatego też potrafi zdalnie administrować praktycznie kazdym systemem.

Jego fascynacja gadżetami elektronicznymi oraz modelowaniem pomaga mu w rozwiązywaniu złożonych problemów integracyjnych czy programistycznych, z jakimi na co dzień styka się w bardzo zmiennym, a jednocześnie nowoczesnym środowisku informatycznym Agencji MAart i projektówe badawczych. Za każdym razem jednak stara się podchodzić do specyficznych problemów branży tłumaczeniowej (najczęściej obejmujących integrację, standardy wymiany danych, narzędzia CAT, CMS itp.) z odpowiednią dawką zdrowego rozsądku i logiki.

Pomimo tego, że na co dzień w Agencji MAart musi zarządzać 9 złożonymi, zintegrowanymi systemami Microsoft oraz dodatkowo kilunastoma innymi systemami, prywatnie jest raczej zwolennikiem rozwiązań typu "open source" i z przyjemnością uczestniczy w projektach OASIS oraz Unicode.

W swym mocno napiętym harmonogramie zadań Marcin nadal znajduje czas na słuchanie muzyki heavy metal i literaturę SF.